KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15873015
nr 1587 3015
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Tusch, Signerad, daterad 1976. Bildmått: 21x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm
Kondition: slitage, missfärgningar
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:06:58
11/12 15:21:34
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer