KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15873015

nr 1587 3015

Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige

Tusch, Signerad, daterad 1976. Bildmått: 21x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm

Kondition: slitage, missfärgningar

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 december 2023
kl 18:06:58

11/12 15:21:34 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Madeleine Pyk

Läs mer om Madeleine Pyk